توضیح منطقی سایت هاشمی درباره علت حذف یک خبر!

پس از آنکه سایت شخصی هاشمی رفسنجانی خبر اقامه نماز جمعه را بدون ارائه توضیحاتی از خروجی خود حذف کرد، لحظاتی قبل توضیحات جالبی در این خصوص ارائه داد.

به گزارش شبکه ایران انتشار خبر اقامه نماز جمعه آتی توسط هاشمی رفسنجانی که از طریق سایت شخصی وی اعلام شد ، واکنش گسترده رسانه ها را به همراه داشت.

در این زمینه حتی ستاد برگزاری نمازجمعه تهران با بیان این که خود وی نیز هنوز نمی داند چه کسی نمازجمعه این هفته را اقامه می کند، اعتبار خبر منتشر شده در سایت هاشمی را به یک باره زیر سوال برد.

استدلال حجت الاسلام مرادی در این زمینه آن بود که اجازه اقامت نماز جمعه در تهران از سوی امام جمعه موقت را امام جمعه دائمی تهران لازم است تا صادر کند و به وی ابلاغ نماید.

گفتنی است حضرت آیت الله خامنه ای با حکم مستقیم حضرت امام(ره) از سال 59 و پس از رحلت آیت الله طالقانی به امامت جمعه دائم پایتخت جمهوری اسلامی منصوب شدند.

پس از آن بود که اشخاصی چون آیات موسوی اردبیلی،یزدی،مهدوی کنی، امامی کاشانی، جنتی ، ربانی املشی ، طاهری خرم آبادی و حجج اسلام هاشمی رفسنجانی و سیداحمد خاتمی به عنوان ائمه جمعه موقت تهران منصوب شدند تا به اذن ایشان، و البته مطابق معمول، به نوبت، نمازجمعه تهران را اقامه کنند.

به نظر می رسد گردش نوبتی "وظیفه" اقامه این نماز میان ائمه جمعه موقت تهران، این تلقی را برای سایت هوادار هاشمی ایجاد کرد که حضور وی در این هفته برای اقامه نماز، "حق" او بوده است.

در هر صورت به دنبال انتشار این خبر و بروز واکنش ها، سایت شخصی هاشمی رفسنجانی این خبر را از خروجی خود حذف کرد و پس از مدتی سکوت، لحظاتی قبل توضیحاتی در مورد حذف این خبر منتشر کرد.

در این توضیحات آمده که حذف این خبر به دستور هاشمی رفسنجانی و در راستای احترام و رعایت مراتب همیشگی اعلام نام خطیب نماز جمعه صورت گرفته است.

البته این سایت خبری همچنان بر "موثق" بودن این خبر تاکید کرد و در توجیه علت انتشار این خبر که بر خلاف روال همیشگی انجام شده بود، علت آن را پاسخ به مطالبات "انبوه کاربران" و "علاقه مندان بیشمار" اعلام کرد.

با این حال قرار گرفتن این خبر بر روی سایت شخصی هاشمی رفسنجانی با هر هدفی که صورت گرفته باشد، تلاشی بود جهت ایجاد حساسیت برای نماز جمعه هفته آینده به مانند نماز جمعه قبلی وی.

تلاشی که حکایت از تمایل برای به صحنه آوردن آن دسته از مخالفانی دارد که هاشمی در نماز جمعه هفته گذشته با اشاره به آنها کوشید تا شرایط کشور را همچنان بحرانی جلوه دهد؛ نماز گزارانی که برخی از رسانه ها از آنها تعبیر به نماز اولی نیز کرده بودند.

/ 3 نظر / 53 بازدید
متین

سلام بافرمایشی از حضرتت روح الله به رهروانش بروز ومنتظر نظرات ارزشمندتان هستم[گل]

متین

باکلیک برلینک بالا مردان زن نما را ببینید.... اما پس ازمشاهده فیلم خودتان قضاوت کنید:ادامه "مرد"ماندن اینهاجفا به مردان نیست؟ انصافا"غیراز "زن نماهایی" که در کوچه وبازار خودآرایی برای دیگران میکننداین "مردنماها" درجامعه زنان پذیرفتنی اند؟ توهین به زن نیست؟ من قول میدهم که حتی زنان خیابانی هم توهین بخودمیدانند...