بروجردی: حجاریان در خانه‌ای استخردار است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر پذیرفته نشدن درخواست استعفای کاظم جلالی از سوی رییس مجلس، به بازدید امروز کمیته ویژه بررسی مسائل بازداشت‌شدگان از یک بازداشتگاه اشاره کرد و درباره وضع حجاریان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علاء‌الدین بروجردی یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دلیل پذیرفته نشدن استعفای کاظم جلالی از سوی رییس مجلس، وی همچنان سخنگوی کمیته ویژه است، گفت: امروز نیز قرار است اعضای این کمیته ویژه از یکی از بازداشتگاه‌ها بازدید کنند که اخبار این بازدید از سوی سخنگوی کمیسیون اعلام می‌شود.

بروجردی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از آخرین وضع سعید حجاریان جویا شد، گفت: تا آنجا که ما مطلع هستیم،‌ حجاریان در خانه‌ای استخردار است.

خبرنگار دیگری از بروجردی درباره نحوه استفاده از این استخر پرسید که بروجردی پاسخ داد: نگاه کردن به استخر هم لذت دارد.

بروجردی در پاسخ به این ابهام که "گفته می‌شود کمیته ویژه مجلس حق ندارد گزارش‌های خود را منتشر کند و بعضی از اعضای کمیته را به بازداشتگاه راه نمی دهند"، گفت: تاکنون ما هر درخواستی داشتیم، پاسخ مثبت شنیده‌ایم.

وی با بیان اینکه نظر کمیسیون بر ادامه این کار است،‌ ادامه داد: فکر می کنم برای اطلاع از وضع زندان، چهار نفر از تیم 30 نفره، کم نیست اما اگر ضرورت داشته باشد می‌تواند برای بازدید از بازداشتگاه‌ها از این به بعد وقت بیشتر داشت.

بروجردی در واکنش به گفته یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه "قوچانی از اظهارات اخیر شما گلایه کرده است و عنوان کرده که همه مطالب منسوب به او از سوی شما منعکس شده است"، تصریح کرد: من عین واقعیت را گفتم و او و زندانیان بند 209 هم از غذایی استفاده می‌کنند که حتی وزیر اطلاعات استفاده می‌کند.

وی افزود: قوچانی گفت که "تعیین تکلیف، خواست ماست" که ما هم همین گفته او را منعکس کرده‌ایم.

رییس کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از وضع مصطفی تاج‌زاده پرسید،‌ از وضع وی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

/ 0 نظر / 38 بازدید